من لک هستم و ساکن کرمانشاه

علی از کرمانشاه در قسمت نظرات می نویسد:

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

من لک هستم و ساکن کرمانشاه.
اما بالاخره  لکهای غرب کشور اکثرا در سه استان کرمانشاه ، لرستان و ایلام تقسیم شده ایم . و واقعا حقوقمان توسط مسئولین این استانها به رسمیت شناخته نشده است . و اکثر مناطق لک نشین محروم هستند و در این مناطق هیچ نوع عدالتی وجود ندارد مانند عدالت آموزشی ، عدالت اقتصادی و ..... نبود فرصت شغلی و خلاصه از صنعت ، دانشگاه  و فنی و حرفه ای و بهداشت و ..... در این مناطق خبری نیست . و جوانان این مناطق با کمال تاسف آینده ای روشن با این وضعیت نخواهند داشت .
حتی همانطوری که شما اشاره کرده اید با پخش برنامه های لکی در مراکز صدا و سیما مخالفت می شود. راستی این مخالفت به چه معنی است؟ آیا این توهین بزرگی به مردم لک که جمعیت زیادی دارند نیست؟
یا سهم سه شهرستان لک نشین ( نورآباد و کوهدشت و الشتر ) از مصوبات دور دوم سفر رئیس جمهور به لرستان 4/10 در صد آست . آیا نسبت جمعیت این شهرستانها به کل جمعیت استان شما همین نسبت است ؟ آیا این عدالت است ؟
چه کسی مقصر است ؟ من فکر می کنم خود ما و شما هم بی تقصیر نباشیم؟
سر بلند باشید

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

نظرات شما چیست؟ آیا با نوشتار بالا موافقید؟ لطفا برای ما بنویسید. سپاس

/ 18 نظر / 28 بازدید
نمایش نظرات قبلی

کاملا درتت است

سلام من دانشجوي ‍ژنتيك اصفهانم والبته يه لك كرمانشاهي.ما لكا خودمون خودمونو دست كم ميگيريم لكاي كرمانشاه ميگن كرديم لكاي لرستان ميگن لريم چرا نبايد با افتخار بگيم لكيم؟؟؟؟؟؟

بی زبان

من خودم لک هستم واز بی مهری های دکتر احمدی نژاد نسبت به ما گله دارم اما مطمئن باشید خداوند چیزی برای قومی تغییر نمی دهد مگر آن که آن قوم خود تغییر کنند؟

شاهو 2727

برادرهای لک زبان سلام من به عنوان یه کرد هیچ موقع این دیدو نداشتم که لک از کرد جداست به نظر من لک از کرد جدا نیست براداران و خواهران لک امروز روز تفرقه نیست روز یکی شدنه ازتون برادارانه خواهشمندم این فکرو نکنید زیرا حتی فکر کردن بهش عزاب آوره و شما عزیزان لک خودتان را از ما کردها جدا ندانید من مطمعنم که این تنها نظر شاهو نیست نظر همه کرد زبانها هست کرد ,لک , لر . اینها همه یکی هستند اگر محرومیت یا کمبودی هست برای همون هست اینس که از کرد جداست ساخته ذهن این نویسنده لک زنان از است بیا عزیز لک با هم یکی شیم نه اینکه از هم جدا شیم کر داود و دور سر گشتیدان [ماچ][قلب]

امير

من هم لك هستم و خانواده ام ساكن كرماشان (كرمانشاه ) و خودم ساكن تهران. چهار سال مقطع دبيرستان و سه سال را در كرماشان كار كرده و بيشتر با مردم كرماشان بوده‌ام. با تأسف بايد بگويم جمعيت زيادي از مردم كرماشان لك هستند و در گذر زمان زبان خود را فراموش كرده و به سخره‌گران (منتقدان) مردم لك و زبان لكي هم پيوسته و در برخي موارد حتي گوي سبقت را از ديگران ربوده‌اند. شاهد اين موضوع اين است از دو نفر سرشناس مبارز كرماشاني زمان مشروطيت، يارمحمدخان و لاهوتي اولي لك است. با كمال تعجب خانواده يارمحمي خود را لك و لك‌تبار معرفي نمي‌كنند. زيرا لك و زبان لكي را در بين ساير قوم‌هاي ساكن كرماشان فرودست تلقي مي‌كنند. بسياري از اين شهروندان لك كرماشاني لطيف‌هاي روزانه‌ي خود را براي قوم لك ساخته و نشر مي‌دهند

صحنه لکستان

100% دداش من قوم لک در خواب و بی خبری محض به سر می برد خواب خواب خواب

صحنه لکستان

100% دداش من قوم لک در خواب و بی خبری محض به سر می برد خواب خواب خواب

فریبا

سلام دوستان گرامی من دانشجوی طراحی لباس هستم پایان نامم درباره لباس لکهای کرمانشاه هست اگه دوستان عزیز مطلبی داشتن برام میفرستن .مرسیF_salime@yahoo.com